
De Super Handball League (SHL) telt na 22 speelrondes nog vier titelkandidaten. De competitie maakt zich op voor een intens speelweekend waarin twee ploegen de finale gaan halen.
Koploper Aalsmeer en Volendam (foto) zijn de Nederlandse troeven. Laatstgenoemd team is als derde geëindigd en treft in de halve finale het sterke Achilles Bocholt.
De Belgische runner-up – met landgenoten Tim Claessens, Odirin Jerry, Jordi Govaarts en Tido Bierkens in de selectie – komt zaterdagavond naar Noord-Holland. De return is zondag over de Nederlandse grens.
Achilles Bocholt won beide confrontaties met Volendam in de SHL. Na 34-29 in België werd het begin deze maand 30-34 in Noord-Holland.
De andere partij bij de laatste vier gaat tussen het Aalsmeer van assistent-bondscoach Wai Wong en de titelhouder. Dat is het tevens Belgische Visé. Bij de Belgen staat middenopbouwer Florent Bourget onder contract.
Aalsmeer en Visé komen elkaar eerst zaterdagavond in Wezet tegen. In de competitie werd het daar 37-36 voor de wit-blauwen. Minder dan 24 uur later valt in De Bloemhof de beslissing.
Programma zaterdag:
19:00 Volendam – Achilles Bocholt
20:15 Visé – Aalsmeer
Programma zondag:
16:00 Achilles Bocholt – Volendam
17:00 Aalsmeer – Visé
De grote finale van de SHL is in het weekend van 5 en 6 april. Vorig jaar versloeg Visé in de eindstrijd Achilles Bocholt en hadden de Nederlandse clubs het nakijken.
Foto: FotoReza