
Volgende maand wordt een nieuwe landskampioen gekroond, want Volendam heeft vanmiddag in Limburg Fortes Venlo de weg naar de finale versperd.
Het pouleduel in speelronde vijf eindigde in 29-33 voor de al uitgespeelde Noord-Hollanders. Met nog één wedstrijd kan Fortes Venlo groepshoofd SEW niet meer bijhalen, want het verschil is drie punten: elf om acht.
In de eerste helft leek er niets aan de hand voor de Nederlands kampioen in het blauw-rood. Bij rust stond Fortes Venlo drie doelpunten voor (15-12).
Na de pauze kwam Volendam bij 18-18 weer gelijk, een break-out van Silke van Kleef, en na 23-22 brak helemaal de periode van de bezoekers aan. Met vier doelpunten op rij (23-26) zetten de oranje-zwarten Fortes Venlo in de hoek.
Topscorer van het duel werd Sharon Grummel met acht treffers. De rechteropbouwer van Fortes Venlo werd een jaar geleden uitgeroepen tot MVP van de eredivisie, maar zal in mei de ‘BOT’ aan VZV en SEW laten.
Foto: FotoReza