
Bevo is gisteravond in Schiedam flink uitgedaagd, maar toch zijn de Limburgers ten koste van DWS door naar de kwartfinale van de landelijke beker.
De bekerpartij bij de eerstedivisionist eindigde in 26-32 voor Bevo dat twee niveaus hoger speelt. Bij 7-3 pakte DWS, met een nuttige Jelle Hamerslag onder de lat, brutaal de leiding.
Na 9-9 klonk bij 15-16 het rustsignaal. Tot tien minuten voor tijd kon DWS, dat samen met Unitas strijd om de titel en promotie naar de eredivisie, mee met de gasten uit Panningen.
24-24
Tomasz Teeuw tekende vanaf zeven meter voor de 24-24. Daarna sloeg Bevo toe. Sybren Stijweg (foto), de Duitser Julian Mumme, Luuk Santing en nog eens tweemaal Stijweg brachten de geel-blauwen in veilige haven (24-29).
In Noord-Holland rekende competitiegenoot van Bevo Volendam af met de nummer twee van de eredivisie: Aalsmeer 2. Het werd 38-28 (20-16) voor de nummer twee van de Super Handball League (SHL).
Van den Berg versus Klompé
Tot slot: ook WHC/Hercules heeft de laatste acht bereikt. De koploper van de eredivisie trof in Almere een gemotiveerd Havas, maar de thuisspelende eerstedivisionist kon na 14-18 halverwege geen stand houden: 33-38.
Peter Lotman van het AD zag dat het bij 28-30 nog heel spannend werd. Uiteindelijk maakte Sil Klompé met in totaal dertien goals het verschil. Namens Havas scoorde de inmiddels 48-jarige Theo van den Berg elf maal.
Foto: FotoReza